|  | 

Pieniądze

Rynek weksli

Rynek weksli
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_kredyty14.jpgJak już wiesz, weksel handlowy jest to krótkoterminowy papier wartościowy dłużny, emitowany przez największe banki i korporacje. Weksel handlowy był rzeczywiście jednym z najszybciej rozwijających się instrumentów rynku pieniężnego. Ulepszenie technologii przekazywania informacji stanowi wyjaśnienie również dla gwałtownego wzrostu rynku weksli handlowych. Wiemy już, że udoskonalona technika przekazywania informacji ułatwia inwestorom identyfikowanie ryzyka złego kredytu, a korporacjom emisję papierów dłużnych. Skok technologiczny nie tylko jednak ułatwił emisję długoterminowych papierów dłużnych, tak jak to było w przypadku rynku junk bonds oznaczał on również otwarcie nowych możliwości zdobywania funduszy za pomocą krótkoterminowych papierów dłużnych, takich jak weksel handlowy. Wiele korporacji, dotąd korzystających z krótkoterminowego kredytu bankowego, coraz częściej podejmowało próby pozyskiwania funduszy na rynku weksli handlowych. Kolejnym czynnikiem wspomagającym żywiołowy rozwój rynku weksli handlowych było pojawienie się funduszy lokacyjnych rynku pieniężnego. Ponieważ fundusze te potrzebowały płynnych, krótkoterminowych aktywów wysokiej jakości – takich jak weksel handlowy – wzrost ich aktywów do wielkości rzędu 900 mld dol. wykreował gotowy rynek zbytu dla weksli handlowych.

Ciekawe artykuły o gospodarce i ekonomi:

rynek-weksli

ABOUT THE AUTHOR

Podobne teksty:

  • Wirtualne biuro

    Wirtualne biuro

    Jednym z wydatków, które muszą ponosić przedsiębiorcy, to koszty wynajmu i eksploatacji biura. Są jednak branże i firmy, które nie potrzebują fizycznej siedziby i fizycznego biura, żeby spotkać się z klientem, ponieważ kontakt odbywa się na przykład za pośrednictwem telefonu lub Internetu. Czy można zatem zrezygnować z prowadzenia fizycznego biura? Coraz popularniejsza staje się koncepcja

  • Pożyczka na dowód

    Pożyczka na dowód

    Wiele osób, którym brakuje pieniędzy bądź potrzebują dodatkowych wpływów na drobne wydatki, decyduje się na zaciągnięcie pożyczek. W takiej sytuacji należy więc skorzystać z usług banków lub firm branży pozabankowej. Ciekawym, wygodnym i zarazem skutecznym sposób jest pożyczka na dowód. Dlaczego? Ze względu na to, że jedynym, czego do niej potrzebujesz jest Twój dowód osobisty!